Temat dzieciństwa Seana Stricklanda wraca jak bumerang. Głównie za sprawą Dricusa Du Plessisa, który poirytował mistrza.

Na pierwszej konferencji przed UFC 297 Afrykaner zapowiedział:

Myślisz, że Twój tata spuszczał Ci wpie**ol? Twój tata jest ku*wa nikim przy mnie… każde Twoje wspomnienie z dzieciństwa wróci, gdy będę tam [w oktagonie] z Tobą.

Te słowa okazały się przesadą w opinii Amerykanina. Wziął sprawy w swoje ręce i w grudniu podczas gali największej organizacji na świecie rzucił się z pięściami na prowokującego rywala. Po opadnięciu kurzu Strickland zebrał się na wyznanie związane ze swoją przeszłością.

Zobacz również: „Myślałem, że zabije moją matkę” – mistrz UFC o traumie z dzieciństwa

Ponownie odniósł się do sprawy. Przyznał, że nawiązał kontakt z pretendentem do pasa i wyjaśnił swoją perspektywę:

Rozmawiałem z Dricusem po tej akcji. Lubię go. Stoczymy wojnę na śmierć i życie. Ktoś będzie znokautowany. Wysłałem mu wiadomość – napisałem „Dricus, słuchaj, będziemy próbować siebie zamordować, ale jeśli znowu wyskoczysz z tym gó*nem, to Cię zadźgam. Konferencja prasowa… ważenie…” Dotarło do niego. Nie mówię, że nie chcę z nim walczyć, ani nie twierdzę, że nie jesteś dobrym zawodnikiem. Po prostu mówię, że jest jakaś granica. Jeżeli wspomnisz o tym w Kanadzie, to zgadnijcie, co się stanie? Wyląduję w więzieniu i mnie deportują. Nasze osiem tygodni treningów pójdzie się je*ać. 

powiedział.

Będzie próbował Cię pocałować. 

wtrącił współprowadzący podcast Chris Curtis.

Może spróbować złapać mnie za jaja, ale zdarzą się gorsze rzeczy. 

odpowiedział czempion.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Spór pomiędzy Stricklandem z Du Plessisem będzie miał swój punkt kulminacyjny już w tę sobotę w Kanadzie. Na karcie nie zabrało miejsca m. in. dla starcia pań o pas dywizji koguciej – Raquel Pennington podejmie Mayra Bueno Silva.

źródło: youtube / Sean Strickland | fot. Getty Images, APF